Dziennik BB

21.11.2018

BB Radiowiec

Za nami kolejna wyprawa Drużyny BB w ramach tegorocznego projektu integracji BB z klasą pt. „Bohaterska MOC komunikacji”.

Tym razem odwiedziliśmy Radio Gdańsk S.A., gdzie Jacek Naliwajekoprowadził nas po wszystkich akustycznych zakamarkach. Dowiedzieliśmy się jak to jest być ludzkim mikrofonem, co robi realizator, a także gdzie jest prawdziwe polskie zagłębie radiowych reporterów 

A że Drużyna nie kłania się wyzwaniom, tylko bohatersko stawia im czoła, to w audycji Beata Szewczyk swoją premierę miało słuchowisko Drużyny BB, w wykonaniu Ali, Basi, Przemka i Borysa, pt. „Latający Dywan”.

BB radiowcem już jest, póki co oczarowuje słuchaczy oczami i głosem swej komputerowej asystentki, ale jeszcze wszystko przed nim - to tylko kwestia czasu i DOBROmocy.

12.11.2018

Wystawa "Zrozumieć Bohatera"

Jeśli szukacie pomysłu jak spędzić ten niespodziewanie wolny dzień, to mamy dla Was propozycję.

Zapraszamy Was do Park Oliwski im. Adama Mickiewicza w Miasto Gdańsk, gdzie na ogrodzeniu od strony ul. Opata Jacka Rybińskiego możecie zobaczyć wystawę ilustracji pt. „Zrozumieć Bohatera” (Wystawa będzie dostępna do 25.11).

Dlaczego „Zrozumieć Bohatera”? Gdyż bohaterowie to osoby, które kojarzą się nam z wyjątkowymi czynami, męstwem, odwagą, walecznością, uporem. Walczą ze swoimi, często Śmiertelnymi Wrogami, którzy chcą z niewiadomych względów ich zniszczyć. Większość z nas zna lub potrafi wyobrazić sobie takich bohaterów.
Ale jak wygląda Bohater, który spełnia te wszystkie warunki, ale… ma dopiero rok, trzy, pięć czy dziewięć lat?

Jak definiujemy takich Bohaterów? Jak wyglądają? Co robią? Jak i z kim walczą?

Przedstawione na Wystawie prace są próbą uchwycenia wyjątkowości i tragicznego paradoksu małych Wielkich Bohaterów, którzy są, walczą i żyją wśród nas. Tu i teraz, w przestrzeni miejskiej i publicznej, nie tylko w domach i prywatnych czterech ścianach.

Świat wokół nas pędzi tak, jak na zdjęciu powyżej, a mali Wielcy Bohaterowie są, trwają i walczą ze Swymi Śmiertelnymi Wrogami.

 

Więcej o wystawie przeczytacie tutaj