Dziennik BB

03.03.2015

Ćwiczymy/Walczymy

Przyjaciele BB!

Co tam u Was? U nas Borys  cały czas nie zwalnia tempa i intensywnie ćwiczy. Jak przystało na pół-Kaszuba, codziennie z Mamusią rusza w trasę do Dzierżążna, aby zażywać masaży, kąpieli, laserów, lamp i ćwiczeń, po to tylko, by cały czas być w formie. A to przecież nie wszystko, bo do tego codziennie przedszkole, a po południu jak nie sprężynki i nurki na basenie, to ćwiczenia w domu.

Plan dnia napięty, jak plastry na łydkach BB , ale Bohaterowie już tak mają, muszą walczyć, żeby wygrać, a BB jest skazany na zwycięstwo, nie inaczej!

27.02.2015

Dzień Chorób Rzadkich/Rare Disease Day

Choroby rzadkie to bardzo rzadko występujące schorzenia uwarunkowane najczęściej genetycznie, o przewlekłym i często ciężkim przebiegu, w około połowie ujawniają się w wieku dziecięcym. Ze względu na rzadkość występowania, trudności w rozpoznawaniu i brak świadomości społecznej, wiedza o tych chorobach była dotychczas niewielka.

Dotychczas wykryto ponad sześć tysięcy rzadkich chorób, a nowe choroby są regularnie opisywane w literaturze medycznej. Cierpi na nie od 6% do 8% populacji. W ślad za definicją chorób rzadkich zalecaną w Unii Europejskiej schorzenie uznaje się w Polsce za chorobę rzadką, jeśli dotyka ona nie więcej niż 5 na 10.000 osób. Uwzględniając polskie dane demograficzne* okazuje się, że na choroby rzadkie w Polsce cierpi od 2,3-3 mln osób.  (źródło: mz.gov.pl)