Dziennik BB

26.01.2018

Czy Ty jesteś puzzlem?

Przyjaciele BB!

Dzisiaj przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji, który my od ponad 2 lat obchodzimy każdego dnia! Borys miał to szczęście w nieszczęściu, że znalazł swojego „bliźniaka genetycznego”, dzięki któremu przeszedł przeszczep szpiku. Wiele osób nie ma tyle szczęścia. Dlatego jest tak ważne, aby każdy z nas rozważył i podjął tę ważną decyzję (i się jej trzymał!), czy chce ofiarować komuś kawałek siebie i zostać dawcą szpiku. 

Parafrazując słowa Churchilla, chyba jeszcze nigdy nie było takiej dziedziny w dziejach świata, w której tak wielu mogło zawdzięczać tak wiele tak niewielkiej części oddanej im wprost z drugiego człowieka. 

Pomyślcie, czy może to właśnie Wy macie ten brakujący puzzel, który może uratować komuś życie?

18.01.2018

Banda Dziób w dziób

Jak pewnie większość z Was wie, nasz BB nie chodzi do szkoły tak dosłownie – to szkoła przychodzi do niego. To pewnego rodzaju konieczność, ale mimo tego nie chcieliśmy całkowicie zabrać Mu możliwości bycia 9-latkiem Szkolniakiem, który (tak jak my Wszyscy) ma swoje przygody, relacje, emocje i… swoją bandę 

 

Dlatego też wymyśliliśmy projekt „Drużyna Bohatera w Dużym Mieście” (DBwDM w Miasto Gdańsk), który realizujemy wspólnie z Szkoła Podstawowa nr 5 w Gdańsku . Opiera się on na 4-osobowej grupie dzieci z klasy (BB + Ala, Basia i Przemek), wspólnie rozwiązującej wieloetapową zagadkę, wymagającą poszukiwania wskazówek w różnych miejscach Dużego Miasta (np. Uniwersytet, Teatr, Stadion, Urząd etc.) i przygotowywania „kluczy” do rozwiązywania kolejnych łamigłówek (mapa, dukat gdański, bilet, paszport itp.).

 

Dzisiaj byliśmy w Teatr Wybrzeże, gdzie Drużyna szukała tropów na widowni, w garderobie, a nawet w zapadniach pod sceną czy w Malarni! I właśnie na scenie tej ostatniej swoją premierę miała sztu(cz)ka na podstawie książki #DzióbwDziób Wydawnictwa TASHKA/FIKA. BB brawurowo „zagrał” swoją rolę (z pomocą syntezatora mowy i nagranych kwestii), Drużyna równie dziarsko akompaniowała mu dziób w dziób. Jak dla nas to murowany kandydat to Nagrody Teatralnej PMG Paweł Adamowicz ;)

 

Było tajemniczo, straszno i śmieszno… jak zawsze, gdy jest się w Bandzie Bohaterów!