Dziennik BB

10.05.2018

Drużyna BB & Serce do Garów

Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Trójmiejskich Szefów Kuchni oraz Drużynę Bohatera Borysa pacjenci Ośrodka Chorób Rzadkich UCK otrzymali wyjątkowe dary. Podnośnik z wagą oraz waga siedzącą znacząco ułatwią opiekę nad pacjentami niechodzącymi. Warto dodać, że to nie wszystkie sprzęty zakupione w ramach tej inicjatywy.

7 października zeszłego roku był nieformalnym Gdańskim Dniem Chorób Rzadkich. O godz. 11:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku rozpoczęła się konferencja popularno-naukowa, pt. „2. Urodziny Bohatera Borysa”, podczas której o rzeczach ważnych i trudnych mówiono w prosty i zrozumiały sposób. „Urodziny Bohatera Borysa” to idea, za którą stoi potrzeba systematycznego i konsekwentnego budowania wiedzy i świadomości społecznej nt. chorób rzadkich, ich wczesnego rozpoznawania i diagnozowania, a także dostępnych w Polsce terapii leczniczych i rehabilitacyjnych.

Tego samego dnia wieczorem na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się wyjątkowa Kolacja Szefów Kuchni. Było to trzecie tego typu spotkanie Trójmiejskich Szefów Kuchni, zawsze w ramach tej samej inicjatywy – „Serce do Garów” – która powstała już prawie 3 lata temu. Oprócz dzielenia się smakiem i kulinarną pasją, promowania trójmiejskiej gastronomi, inicjatywa ta ma na celu także pomaganie. Tym razem Szefowie zdecydowali się  wesprzeć ideę 2. Urodzin Bohatera Borysa i tym samym zwrócić uwagę na rzadkie choroby genetyczne. W trakcie imprezy przeprowadzone zostały licytacje, co w połączeniu z przekazanym dochodem z kolacji dało kwotę 21.800 PLN, która wsparła Ośrodek Chorób Rzadkich funkcjonujący przy Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego .

18.04.2018

Drużyna BB w Porcie Gdańsk

Ach, cóż to była za przygoda! Łatwiej powiedzieć, czego tam nie było, niż wymienić wszystkie atrakcje, które z okazji 4. Wyprawy Drużyny Bohatera w Wielkim Mieście przygotował Port Gdańsk.

 

Mnóstwo zagadek i jeszcze więcej prezentów, piękne widoki i ogrom wiedzy zebranej w Kapitanacie Portu, w Balticon - kontenery, transport i kompleksowa obsługa, czy wreszcie podczas drużynowego rejsu statkiem! Zwieńczeniem całości był tort i druga część obchodów 9. Urodzin Bohatera! Czy można chcieć więcej?

 

Dziękujemy! Wasze Dobro ma Moc!