Dziennik BB

26.02.2018

Pożarnicza Drużyna BB!

Duże Miasto Gdańsk a w nim Drużyna! Drużyna BB, która dzisiaj wysłuchała historii Straży Pożarnej JRG 1, poznała zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zaznajomiła się z wszelkimi tajnikami artyzmu i rzemiosła naszych dzielnych Strażaków!
A któż jak nie Bohaterowie Drużyny BB jest na tyle odważny i dzielny, by rozmawiać ze strażakami jak równy z równym i może kiedyś zostać jednym z nich? Szczególnie kierowcą wozu ratowniczo-gaśniczego 

Kolejna wyprawa Drużyny BB za nami! Bądźcie czujni, by nie przegapić, dokąd zawita następnym razem Peace, Zuchy

26.01.2018

Czy Ty jesteś puzzlem?

Przyjaciele BB!

Dzisiaj przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji, który my od ponad 2 lat obchodzimy każdego dnia! Borys miał to szczęście w nieszczęściu, że znalazł swojego „bliźniaka genetycznego”, dzięki któremu przeszedł przeszczep szpiku. Wiele osób nie ma tyle szczęścia. Dlatego jest tak ważne, aby każdy z nas rozważył i podjął tę ważną decyzję (i się jej trzymał!), czy chce ofiarować komuś kawałek siebie i zostać dawcą szpiku. 

Parafrazując słowa Churchilla, chyba jeszcze nigdy nie było takiej dziedziny w dziejach świata, w której tak wielu mogło zawdzięczać tak wiele tak niewielkiej części oddanej im wprost z drugiego człowieka. 

Pomyślcie, czy może to właśnie Wy macie ten brakujący puzzel, który może uratować komuś życie?