Dziennik BB

18.01.2018

Banda Dziób w dziób

Jak pewnie większość z Was wie, nasz BB nie chodzi do szkoły tak dosłownie – to szkoła przychodzi do niego. To pewnego rodzaju konieczność, ale mimo tego nie chcieliśmy całkowicie zabrać Mu możliwości bycia 9-latkiem Szkolniakiem, który (tak jak my Wszyscy) ma swoje przygody, relacje, emocje i… swoją bandę 

 

Dlatego też wymyśliliśmy projekt „Drużyna Bohatera w Dużym Mieście” (DBwDM w Miasto Gdańsk), który realizujemy wspólnie z Szkoła Podstawowa nr 5 w Gdańsku . Opiera się on na 4-osobowej grupie dzieci z klasy (BB + Ala, Basia i Przemek), wspólnie rozwiązującej wieloetapową zagadkę, wymagającą poszukiwania wskazówek w różnych miejscach Dużego Miasta (np. Uniwersytet, Teatr, Stadion, Urząd etc.) i przygotowywania „kluczy” do rozwiązywania kolejnych łamigłówek (mapa, dukat gdański, bilet, paszport itp.).

 

Dzisiaj byliśmy w Teatr Wybrzeże, gdzie Drużyna szukała tropów na widowni, w garderobie, a nawet w zapadniach pod sceną czy w Malarni! I właśnie na scenie tej ostatniej swoją premierę miała sztu(cz)ka na podstawie książki #DzióbwDziób Wydawnictwa TASHKA/FIKA. BB brawurowo „zagrał” swoją rolę (z pomocą syntezatora mowy i nagranych kwestii), Drużyna równie dziarsko akompaniowała mu dziób w dziób. Jak dla nas to murowany kandydat to Nagrody Teatralnej PMG Paweł Adamowicz ;)

 

Było tajemniczo, straszno i śmieszno… jak zawsze, gdy jest się w Bandzie Bohaterów! 

24.12.2017

Bohaterskiego Roku!

The Grybsky Family życzy Wam pełnych refleksji i dobra Świąt Bożego Narodzenia oraz odwagi, by bohatersko zmieniać Świat w 2018 roku!

Bohater Borys + Kasia Grybek + Tomek Grybek = BSzM