Dziennik BB

28.02.2018

Dzień Chorób (wcale nie takich) Rzadkich

W Polsce na choroby rzadkie cierpi ok. 2-3 mln osób. Razem z każdą z tych osób „choruje” także najbliższa rodzina, czyli średnio kolejne 6 mln osób. Łącznie daje to blisko 9 mln osób, czyli prawie 25% polskiego społeczeństwa! 
Natomiast gdyby zebrać wszystkich chorych na całym świecie w jedno państwo, byłby to trzeci najludniejszy kraj świata, a z rodzinami nawet pierwszy!

 

Różni nas prawie wszystko, łączy jedno - prowadzimy nierówną walkę ze Śmiertelnym Wrogiem, którego w zasadzie nie znamy i nie rozumiemy (95% chorób rzadkich nie ma dedykowanej terapii leczniczej). I choć jesteśmy tak odmienni, to każdy z nas ma swój PLAN na ŻYCIE, by ŻYĆ, nie UMIERAĆ!

W tym dniu zapamiętajmy - Choroby Rzadkie są częste!

 

Wasza Rzadka i Różnorodna Drużyna BB

26.02.2018

Pożarnicza Drużyna BB!

Duże Miasto Gdańsk a w nim Drużyna! Drużyna BB, która dzisiaj wysłuchała historii Straży Pożarnej JRG 1, poznała zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zaznajomiła się z wszelkimi tajnikami artyzmu i rzemiosła naszych dzielnych Strażaków!
A któż jak nie Bohaterowie Drużyny BB jest na tyle odważny i dzielny, by rozmawiać ze strażakami jak równy z równym i może kiedyś zostać jednym z nich? Szczególnie kierowcą wozu ratowniczo-gaśniczego 

Kolejna wyprawa Drużyny BB za nami! Bądźcie czujni, by nie przegapić, dokąd zawita następnym razem Peace, Zuchy