Dziennik BB

25.06.2021

EduBB | I rok

Przyjaciele BB,

dzisiaj koniec roku szkolnego, który zapewne dla nas Wszystkich był rokiem wymagającym, nietypowym, takim, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy.

Dla naszego BB i Jego Drużyny był to rok szczególny również ze względu na wkroczenie przez Borysa na drugi etap edukacji.

Ale jak to zazwyczaj bywa z Prawdziwymi Bohaterami, nie jest do „zwykła” nauka w szkole, gdyż przez dwa lata poprzedzające pierwszy wrześniowy dzwonek przygotowywaliśmy się całym zespołem do opracowania tzw. eksperymentu pedagogicznego, dzięki któremu nasz BB może uczestniczyć w zajęciach w swojej dotychczasowej szkole rejonowej, czyli ZSO nr 8 w Gdańsku!

W dużym (bardzo dużym) skrócie kilkunastoosobowy zespół złożony z przedstawicieli Szkoły, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7, Uniwersytetu Gdańskiego, Urzędu Miasta w Gdańsku, Kuratorium Oświaty, Ministerstwa Edukacji Narodowej, nauczycieli, terapeutów, rehabilitantów, psychologów, neurologopedów i naszej Fundacji opracował innowacyjny i nowatorski projekt nauczania dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, nie komunikujących się werbalnie i wymagających ciągłego wsparcia w ramach edukacji indywidualnej. Projekt ten w zeszłym roku uzyskał zgodę Ministra Edukacji Narodowej RP na jego realizację w formule eksperymentu pedagogicznego.

Dlatego dla nas smak popołudniowych lodów na zakończenie roku szkolnego ma również posmak satysfakcji, ogromnej wdzięczności dla Wszystkich zaangażowanych osób i instytucji oraz wiary, że DOBRO ma MOC! 

27.02.2021

Jazz4Rare 2021 online

Koncert Jazz4Rare 2021 online był oficjalnym Wydarzeniem Światowego Dnia Chorób Rzadkich w Polsce Rare Disease Day #RareDiseaseDay

 

Dla nas Wszystkich i dla Arethy Franklin wystąpiła Joanna Knitter Blues&Folk Connection ze swoim najnowszym repertuarem z płyty Aretha.