Dziennik BB

29.02.2020

Jazz4Rare

Jazz4Rare 2020, wyjątkowy koncert jazzowy odbył się w Muzeum Emigracji w Gdyni w Dniu Rzadkich Chorób. Koncert był pozytywnym rodzajem próby budowania świadomości opartej na doznaniach zmysłowych poprzez muzykę jazzową i wokal. Wydarzenie zgromadziło prawie 300 gości, którzy spędzili 2 godziny na słuchaniu i odczuwaniu rzadkich stanów jazzowych obsługiwanych przez dwa zespoły: Duet Dowgiałło Lipiński i Kwintet Knitter Dyakowski. 

Organizatorzy wyjaśniają: dlaczego jazz? Naszym zdaniem jazz ma pozytywny wpływ na ciało i duszę, w tym osoby dotknięte rzadkimi chorobami. Drugim założeniem jest to, że muzyka jazzowa jest często improwizacją, jest mieszanką talentu, wiedzy, szczęścia i intuicji. To ciągły krok na nieodkrytej ziemi, eksploracja nieznanego, często improwizowane wyprawy w nieznanym kierunku, tak jak mówi serce i umysł. Dokładnie tak samo jest z rzadkimi chorobami, a skoro jazz i rzadkie choroby mają ze sobą wiele wspólnego, dlaczego nie połączyć ich?

Miejsce, w którym odbył się koncert, również nie było przypadkowe, ponieważ Muzeum Emigracji jest także miejscem rzadko spotykanym. Dlaczego? Przedstawiciele Fundacji mówią: Ponownie, korzystając z własnego doświadczenia, wiemy, że diagnoza rzadkiej choroby słyszanej przez rodziców dziecka jest zarówno końcem, jak i początkiem, szczególnym momentem punktu zwrotnego, który zamyka jeden etap i otwiera inny , która jest rodzajem podróży w poszukiwaniu terapii, leczenia lub stabilizacji. W przeważającej większości przypadków jest to podróż w nieznane, bez jasno określonego kierunku - to emigracja ze strefy komfortu do nowego życia, żyjącego z rzadką chorobą. Dlatego nie ma lepszego miejsca niż Muzeum Emigracji w Gdyni, aby wyemigrować do niezapomnianych jazzowych stanów umysłu wypełnionych dobrem poświęconym ludziom i rodzinom dotkniętym rzadkimi chorobami.

Jazz4Rare 2020 został zorganizowany przez: Fundację Bohatera Borysa, Studio Tata i Muzeum Emigracji w Gdyni. Więcej zdjęć jest dostępnych tutaj, a także wideo z oszałamiającą piosenką coverową a-ha Take On Me Dowgiallo Lipinski Duo.

fot. MagdaLena Rosman

11.11.2019

BB HipoMistrz

Dzisiaj na Hipodrom Sopot nasz BB wziął udział w przejeździe towarzyskim w ramach Mistrzostw Polski w Paraujeżdżaniu.

Razem z Panią Justyna, z którą co tydzień ciężko pracuje na zajęciach hipoterapeutycznych, BB na grzbiecie Ala brawurowo przejechał trasę konkursową, aby na końcu z rąk Prezydentów Sopotu, Jacek Karnowski i Magdalena Jachim odebrać swój pamiątkowy puchar i dyplom.

Emocje sięgnęły zenitu, cała Drużyna BB pękała z dumy, a sam BB świętował w siodle 101 lat Niepodległej